Koncerty

Historie

Edmar a Marta již tento týden v Písecké bráně!

Edmar a Marta již tento týden v Písecké bráně!

2015-11-01 14:56:00
Edmar Castañeda, hvězda kolumbijské harfy, zahraje poprvé v České republice!

Edmar Castañeda & Marta Töpferová - 2.11., Písecká brána

Edmar Castañeda, hvězda kolumbijské harfy, zahraje poprvé v České republice společně s jeho bývalou kolegyní, zpěvačkou a skladatelkou Martou Töpferovou. 

České publikum bude mít možnost poprvé slyšet tohoto jedinečného a virtuózního hráče na kolumbijskou harfu, který čerpá z bohatých tradic latinskoamerické hudby, jazzu, flamenca a mnoha dalších vlivů. Edmarův styl se vyznačuje tím, že jeho dvě ruce jsou schopné zároveň hrát basové linky, melodie a akordy a to vše s nevšední lehkostí a ohnivým nábojem. Edmar běžně spolupracuje s nejlepšími muzikanty na newyorské a latinskoamerické scéně jako je Paquito D’Rivera, Miguel Zenón nebo Gonzalo Rubalcaba.

Koncertuje po celém světě a často se účastní prestižních harfových festivalů.

V letech 2003-2005 také koncertovali spolu s Martou Töpferovou a toto duo po sléze natočilo album „La Marea“ (2005 World Village/Harmonia Mundi), které získalo vysoké ocenění od posluchačů, redaktorů a kritiků po celém světě.

Program pražského koncertu 2.11.2015 bude obsahovat písně Marty Töpferové, latinskoamerické písně a sólové skladby Edmara Castañedy pro harfu.