Koncerty

Historie

The Residents - 5.2. 2016 opět v Praze

The Residents - 5.2. 2016 opět v Praze

2015-11-04 00:30:00
Nejlepší show The Residents v celé jejich historii, shodují se tisk i fanoušci.

„Obscese, šílenství, ani akopalypsa nikdy nezněly lépe“, tvrdí sami The Residents.
 

Světově nejdůležitější a nejrespektovanější avantgardní skupina vystoupí v Praze 5.2.2016

  K 40. výročí svého založení v roce 2013 skupina The Residents v Praze představila druhou část své koncepční trilogie Randy, Chuck & Bob.  Začátkem roku 2016 představí nový program, s názvem  Shadowland (Země stínů).  Tím The Residents dovrší programovou trilogii Randy, Chuck & Bob, započatou v roce 2010 programem The Talking Light, pokračující v roce 2013 představením Wonder of Weird  - a konečně je tu závěrečný díl trilogie Shadowland.  Skupina se v Shadowlands prostřednictvím hudby, videa a performance zabývá fenoménem narození, znovuzrození, reinkarnace a zážitky blízkých smrti - NDEs - near death experiences.

  Shadowland měl premiéru v USA v březnu 2015. Tisk i fanoušci Shadowlands okamžitě pasovali na nejlepší show The Residents v celé jejich dlouhé obdivuhodné historii: „Obscese, šílenství, ani akopalypsa nikdy nezněly lépe“,  řekli sami The Residents o svém novém programu, který představí začátkem roku 2016 v Evropě. Pražská zastávka se uskuteční 5. února 2016.

 The Residents jsou světově nejdůležitější a nejrespektovanější anonymní hudebně-výtvarné seskupení s přesahy do výtvarného umění, performance, divadla a videoartu, vynálezci video klipu a novátoři v oblasti hudebních nosičů, Celá tvorba the Residents je založena na principu tajuplnosti a důsledné anonymitě. The Residents skrývají svou totožnost pod různé masky, nejznámější je maska v podobě oční bulvy. Přesah do divadla je možno ilustrovat nejen užíváním masek, ale také loutek a kostýmů, které používají v rámci svých vystoupení. Na tvorbu The Residents reaguje také řada umělců z oblasti videa. Ve své tvorbě se jim vždy dařilo využívat všechna nová média. V hudební oblasti jsou průkopníky práce s nahrávacím studiem jako hudebním nástrojem. Vždy o krok napřed pracovali s novými technologiemi. Již v roce 1994 ve spolupráci The Voyager Company je vydán první interaktivní CD-ROM Freak Show. The Residents se proslavili svým experimentálním a inovátorským přístupem na svých jedinečných deskách, ale i pokusy s novými medii. Kapela patří ke světové špičce, přestože po celou dobu své existence neučinila jediný kompromis směrem ke komerční sféře. Je jednou z nejuznávanějších formací pohybující se na pomezí klasické hudby, avantgardy a moderního divadelního umění. Ojedinělá živá vystoupení jsou směsicí hudebního a vizuálního vjemu, performance. Jejich tvorba je součástí expozic renomovaných světových muzeí včetně slavného Muzea současného umění v Los Angeles.

Info:
The Residents: Shadowland
5.2.2016 od 19.30,Praha, Palác Akropolis
Vstupenky: www.livermusic.cz, Ticketpro, Eventim, GoOut.cz
Pořádá A.M.P. a Liver Music

Info: www.rock-jazz.cz, www.livermusic.cz, www.residents.com, https://www.facebook.com/events/894066444017026/

Kontakt pro tisk: romek.hanzlik@gmail.com, tel 602319505