top of page

Robert Cray / US - 29.05.2023

29.05.2023 Praha, Lucerna Music Bar

Vstupenky v prodeji:


Robert Cray, ikona americké bluesové hudby a pětinásobný držitel Grammy, představí v Praze na konci května nové album

Praha, 08.02.2023 - Přichází další z koncertů, na kterém ctitelé světové, nejen bluesové, hudby nesmí chybět - po dlouhé době přijede do Prahy pětinásobný držitel Grammy a ikona americké bluesové hudby Robert Cray se svojí kapelou. Člen Bluesové síně slávy, který byl také nominován na šestnáct cen Grammy, inovátor spojující blues, soul, R&B a gospel, který vydal přes dvacet oceňovaných alb a prodal milióny kopií po celém světě, představí naživo 29. května v Lucerna Music Baru své zatím poslední album nazvané That’s What I Heard. Vstupenky budou v prodeji od 9. února v síti GoOut. Koncert pořádá v rámci série Prague International Bluenight agentura Liver Music.


Poprvé od roku 2020 vyjede Robert Cray se svojí kapelou na turné - na podporu svého zatím posledního alba That’s What I Heard. „Funky a cool,” popisuje Robert Cray tuto desku, která byla nominována na Grammy. Produkoval ji dlouholetý spolupracovník Steve Jordan, který dodává: „Myslel jsem si, že pokud dokážeme znít podobně jako rané nahrávky Sama Cooka, pak jsme vyhráli.


Robert Cray vytváří nejen hudbu, ale tvoří i historii,” napsal o něm magazín Guitar Player. Za čtyřicet let hudební kariéry se Cray proslavil osobitým zvukem, který vychází z americké roots hudby, blues, soulu a R&B. Na albu That’s What I Heard Robert Cray vedle vlastních skladeb vzdává poctu hudbě Curtise Mayfielda, Bobbyho „Blue” Blanda nebo The Sensational Nightingales.


Robert Cray a Steve Jordan se potkali v roce 1987 při vzniku dokumentu o Chucku Berrym Hail! Hail! Rock ’n’ Roll. Začali spolupracovat v roce 1999, když Jordan produkoval Grammy oceněné album Take Your Shoes Off, a také nedávné Robert Cray & Hi Rhythm. That’s What I Heard je jejich šestý společný počin. „Když začnete spolupracovat se Stevem, je dost těžké přestat,” říká Robert. A Jordan dodává: „Robert je vedle svého neobyčejného talentu skvělým člověkem. Na první poslech lidé oceňují jeho hru na kytaru, ale myslím si, že vedle toho patří k nejlepším zpěvákům, které jsem kdy slyšel. Nejen kvůli technice, ale i výrazu. Považuji ho za upřímnou duši.


Roberta Craye na koncertech doprovází Richard Cousins (baskytara), Dover Weinberg (klávesy), Terence F. Clark (bubny) a Steve Jordan (bubny, perkuse). „Kapela pokračuje i po tolika letech se stejným nadšením a radostí v tom, co děláme. Dnešek je to jediné, na čem záleží,” uzavírá Robert Cray.


Vstupenky jsou k dostání na https://tinyurl.com/robert-cray-v-praze. Koncert pořádá v rámci série Prague International Bluenight agentura Liver Music. Více informací na www.livermusic.cz.


The Robert Cray Band - This Man

I Shiver - The Robert Cray Band. Live Guitar Festival 2019:


Koncerty připravované agenturou Liver Music:


2023

The Residents (us) - 16. 2. 2023 / Praha - Divadlo Archa

Walter Trout (us) – 30. 5. 2023 / Praha – Palác Akropolis

Billy F. Gibbons (us) - 26. 6. 2023 / Praha - O2 universum

Buddy Guy (us) - 16. 7. 2023 / Praha - Kongresové centrum

Larkin Poe (us) - 31. 10. 2023 / Praha - Forum Karlín

Beth Hart (us) – 10. 11. 2023 / Praha - O2 universum

Comments


bottom of page