top of page

Delvon Lamarr Organ Trio

Aktualizováno: 23. 5.

22. 5. 2024, 20:00

Lucerna Music Bar

“Feel good music” at its best! Přední americký klávesista a hammonďák Delvon Lamarr přiváží se svým triem do Prahy "hudbu pro dobrou náladu" - roztančenou radostnou směs 60s soul-jazzu, svůdného neworleanského funku, klasického instrumentálního soulu s příměsí kytarového acid-rocku. Naživo je trio ze Seattlu k nezastavení, překypuje energií, improvizací, spontánností, momentálními nápady a fantazií, se kterou přistupuje ke klasickým i vlastním skladbám. Jejich hudba míří přímo do srdce i hlavy a donutí vás tančit a propotit trička.


Delvon Lamarr se na varhany naučil jako samouk, virtuózně také ovládl několik dalších hudebních nástrojů i jazzové standardy. Ze začátku v Seattlu stěhoval své těžké varhany z klubu do klubu, hrál cizí skladby, jen aby se sotva uživil. Kapela pak vznikla v roce 2015 z iniciativy Delvonovy ženy Amy Novo, která se již nemohla dívat, jak varhaník plýtvá svým talentem. Posléze se Amy stala manažerkou formace a hlavním hnacím motorem. Od té doby trio vydalo na labelu Colemine Records několik alb, které se umístily na jazzových žebříčcích Billboardu, a jejich především koncertní videa získala milióny zhlédnutí. 

O nakažlivém živém zážitku se již mohlo u nás přesvědčit publikum vyprodaných koncertů na festivalech Blues Alive nebo JazzFestBrno, tak neváhejte a nenechte si tenhle ryzí živý zážitek ujít!

 Comments


bottom of page